حضرت امام رضا (علیه السلام) : زائر من در روز قیامت در درجه من و با من آمرزیده خواهد شد .

خشت های آسمانی ، زیارت جاودانی

طرح احداث زائرسراهای ارزان قیمت، به منظور اسکان زائران کم برخوردار، در نظر دارد با ایجاد ظرفیت 30 هزار تخت پیرامون حرم مطهر رضوی بستر لازم را جهت زیارتی آسان و بی دغدغه فراهم نماید.

جهت مشارکت در این طرح ملی معنوی می توانید با اهدای خشتی، نام خود را به عنوان یکی از واقفان باشگاه خشت های آسمانی ثبت نموده و الی الابد در زیارت یکی از زائران حضرت ثامن الحجج (ع) سهیم باشید.

امید است تا با مشارکت شما، در آینده ای نزدیک شاهد حضور زائران کم برخوردار و تشرف مشتاقان دلسوخته ای که تاکنون موفق به زیارت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) نشده اند، در بارگاه ملکوتی اش باشیم.

آخرین اخبار

آغاز عملیات اجرایی زائر سرای ارزان قیمت طوبی توسط خیر اصفهانی

30 مرداد 1395

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد مرکزی زائر امام رضا علیه السلام صبح امروز عملیات اجرای زائرسرای ارزان قیمت طوبی با زیر بنای 4800 متر مربع و مساحت 760 متر مربع در 9 طبقه واقع در بلوار وحدت – وحدت 21 خیابان شهید طحانی آغاز گردید.

سید حسین عابدی مدیر عامل بنیاد مرکزی زائرامام رضا علیه السلام گفت : ساخت زائرسراهای ارزان قیمت گامی مهم در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری می باشد و در همین راستای بنیادهای  زائر امام رضا علیه السلام در اسفند 92 در مراکز استانها تشکیل گردید  و متعاقبا در شهریور 93 به قید قرعه زمین در اختیار استانها قرار گرفت .

وی ادامه داد: طبق مصوبه شورای شهر مشهد ، شهرداری مشهد تابه حال تقریبا 33 هزار متر مربع ناخالص زمین برای احداث زائرسراهای اختصاص داده شده که تقریبا 24 هزار متر مربع خالص به زائرسراهای استانی اختصاص یافته است . ضمن اینکه اولین زائرسرای استانی سال گذشته به بهره برداری رسید و تا پایان امسال نیز سه زائر سرای استانی دیگرانشا ا... به بهره برداری می رسد.

وی افزود:  تا کنون بیش از 27 قطعه زمین و پروانه رایگان به بنیاد های زایر استانی تحویل شده است وی در ادامه گفت : طبقه دستور شهردار مشهد کمیته ای تشکیل شد تا برای حسینیه هایی که ظرفیت تبدیل به زائرسرا دارند پروانه رایگان صادر شود و به دنبال این دستور 50 حسینیه زائرپذیر شناسایی شد که هم اکنون از این تعداد 24 حسینیه زائر پذیر در حال بهره برداری و پذیرش زائر می باشد .

مدیر عامل بنیاد مرکزی زائر امام رضا علیه السلام ادامه داد : در پروژه های زائرسرای ارزان قیمت استانی زمین و پروانه رایگان اهدا شده است ،اما در پروژه زائرسرای طوبی همت خیر نیک اندیش اصفهانی جناب آقای زارعان و همسرشان که علی الرغم قول های دوستان همشهریان ایشان که محقق نشد شخصا جناب آقای زارعان در این کار  خداپسندانه کمر همت بسته و اقدام به خرید چند پلاک در یکی از بهترین مناطق نزدیک به حرم مطهر نموده اند. که انشاا... به خواست خدا بدون وقفه کار را ادامه داده تا به بهره برداری برسد وهر شب اقامت زایرین کم برخوردار در این زائر سرا صدقه جاریه ای برای ایشان الی الابد می باشد .

وی در پایان : از حضرت حجت الاسلام و المسلمين محمد خادمی مشاور محترم شهردار مشهد که در مسیر زائرسراها در تمام لحظات و همیشه یار و مددکار بوده اند و هرگونه مشکلی در شهرداری با پیگیری و زحمات ایشان برطرف می شود تشکر وقدردانی ویژه نموده اند ، و توفیق همه عزیزان در راه خدمت به زائرین آقا علی ابن موسی الرضا از درگاه حضرت احدت مسئلت نمود .

حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید محمد خادمی مشاور شهردار مشهد با بیان اینکه درایام  دهه کرامت نه ایران بلکه همه شیعیان آرزوی خدمت به زائرین را دارند  این مراسم را به فال نیک گرفته و با اشاره به تعبیری که علامه طباطبایی می فرمایند : همه امامان رئوف هستند اما رئفت امام رضا (ع) محسوس می باشد و یقینا این مراسم و جلسات مزین به وجود امام رضا علیه السلام است و هیچ شکی هم درش نیست .

ایشان در ادامه افزودند: با توصیه به مزین شدن امسال به سال اقدام و عمل امیدواریم کاری کرده باشیم که این اقدام و عملی باشد که در پرونده اعمال ما ثبت گردد  ، همه ما تلاش داریم مقدماتی فراهم آوریم برای نوکری در خانه آقا امام رضا علیه السلام و امیدواریم مورد رضایت و خرسندی حضرت رضا علیه السلام قرار گیرد . لازم به ذکر است از جناب آقای زارعان ، همسر و فرزندانشون که این حرکت خداپسندانه برای زائرین کم برخوردار در نظر گرفته اند تشکر و قدردانی نمود.

ایشان در ادامه با اشاره به اینکه  : معتقدم ساخت زائرسراها حتی 5% هم بازار هتل های مشهد را هم تحت تاثیر قرار ندهد هدف ایجاد این طرح اسکان خانواده های کم برخوردار می باشند  که هیئت امنایی در استانها دیده شده و ضوابط مشخص گردیده که انشاا... در ورودی های شهرها و مراکز استانهای کشور برای زائرین کم برخوردار اطلاع رسانی خواهد شد .

مشاور شهردار تصریح کردند : امیدواریم  با سرعت هر چه بیشتر با همت حاج آقای زارعان وتیم مهندسی سال آینده شاهد بهره برداری از این پروژه به حول و قوه الهی باشیم .

ایشان در پایان : از حضرت آیت ا... علم الهدی نماینده محترم ولی فقیه و ریس هئیت امنا ء بنیاد مرکزی  زائر امام رضا (ع) که محبت های ویژه ایی فرمودنده اند تشکر ویژه ای نمود اند.

وی تصریح کرد : خداوند رحمت کند مرحوم حضرت آیت ا... طبسی و توفیقات مضاعفی به حضرت آیت ا... رئیسی تولیت محترم آستان قدس رضوی که امروز آستان قدس رضوی دومین مجموعه زائرسرا را در هفته های پیش کنگ زنی کرده اند و در این موضوع ما زیر چترآستان قدس رضوی هستیم و خدا رو شکر می کنیم که این همت در سالی که مزین به سال اقدام و عمل است از طرف این آستان مقدس هم فراهم شد .

 

 

 

بازدید دکتر شیران نماینده مشهد از پروژه های زائر سرای ارزان قیمت

11 مرداد 1395

 

 

 به گزارش روابط عمومی بنیاد مرکزی زائر امام رضا علیه السلام :   صبح امروز دکتر شیران نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی به اتفاق هیئت همراه ، جناب آقای سید ابراهیم علیزاده شهردارمنطقه 8 مشهد ، جناب آقای مهندس احمدیان مدیریت مهندسی و نظارت منطقه 8 و مدیر عامل بنیاد مرکزی زائر امام رضا علیه السلام به بازدید از آخرین وضعیت اجرایی پروژه های زائرسراهای ارزان قیمت استانهای : اصفهان ، یزد ، حسینیه و زائرسرای استان قم ، مرکز فرهنگی نهاد رهبری ، سازمان بهزیستی کشور ، کمیته امداد امام خمینی ، بنیاد فرهنگی اجتماعی مهر ، شهرستان کاشان ، استان کرمانشاه ، استان لرستان ، استان خوزستان ، استان قزوین واقع در مناطق 8 و ثامن مشهد پرداخت  و  زائر سراهای استانهای دیگر به زمان دیگری موکول شد.

مدیر عامل بنیاد مرکزی زائر امام رضا علیه السلام در ابتدا از اهتمام نماینده محترم مشهد در مجلس شورای اسلامی در خصوص بازدید از زائرسراهای ارزان قیمت که در راستای منویات مقام معظم رهبری می باشد قدردانی و تشکر نمود .

سید حسین عابدی  به نقش ویژه حضرت آیت ا... علم الهدی نماینده محترم ولایت فقیه و امام جمعه مشهد  مقدس در شکل گیری بنیاد مرکزی زائر امام رضا علیه السلام و طرح خشت های آسمانی پرداخت .

سید حسین عابدی در ادامه گفت : در جهت تکمیل طرح و عدم انحراف اهداف در آینده درخواست مشاوره و کارشناسی در خصوص نظارت ، بهره برداری ، پیوست فرهنگی ، پرداختن به امر زیارت ، ایجاد موقوفه ها در استان ها ، ایجاد فراکسیون زیارت در مجلس شورای اسلامی و همکاری بخش های حقوقی و سازمانهای ازجمله (اداره  دارایی و مالیات ، شرکت های خدماتی وغیره )از نماینده محترم مجلس شورای اسلامی و همه عزیزانی که در این مسیر می توانند یاری دهند خواستار شد. 

دکتر شیران نماینده محترم مشهد مقدس گفت :  بسیار خوشحالم از ایجاد زائرسراهای ارزان قیمت زیرا سالیان طولانی دغدغه اسکان زائرین کم برخورداردر مشهد وجود داشته که بحمدالله در حال حاضر با پیگیری های بنیاد مرکزی زائر امام رضا علیه السلام شرایطی فراهم گردیده که در آینده نه چندان دور شاهد اسکان زائرین کم برخوردار را به نحوه مطلوب شاهد خواهیم داشت.

 دکتر شیران در ادامه افزود : نحوه ساخت زائرسراها  با کیفیت بسیارخوبی برخوردارمی باشد و سالهای متمادی زائرین از این فرصت بهره مند خواهند شد وانشاء ا... در مجلس شورای اسلامی پیگیرمصوبات و لوایح جهت تقویت این امر خواهیم بود .

در ادامه به اتفاق به بازدیدسرزده از زائرسرای ارزان قیمت استان قزوین که به بهره برداری رسیده پرداخته شد و زمینه گپ و گفتگو با زائرین آقا علی ابن موسی الرضا علیه السلام و کاروان زائر نوجوان استان قزوین فراهم گردید .

 در انتها جلسه ایی در بنیاد مرکزی زائر امام رضا علیه السلام با حضور میهمانان و شهردار منطقه ثامن جناب آقای مهندس ضمیری تشکیل گردید .

مهندس ضمیری شهردار منطقه ثامن مشهد ضمن خیر مقدم به میهمانان و معرفی بافت پیرامونی حرم مطهر و به ارائه گزارشی از آخرین تحولات منطقه ثامن پرداخت .

در پایان سید حسین عابدی مدیر عامل بنیاد مرکزی زائر امام رضا (ع) ضمن تشکر ویژه از سید صولت مرتضوی شهردار مشهد مقدس که تمام قد از طرح زائر سراهای ارزان قیمت حمایت ویژه ایی نمود است یاد آور شد . وآرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای همه خادمین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که به هر نحوی تلاش در خدمت رسانی  به مردم عزیز ایران علی الخصوص زائرین کم برخوردار امام رئوف رااز خداوند متعال مسئلت نمود.

 

 

 

 

 

 

 

 

موافقت وزیر نیرو به تخفیف انشعابات آب و برق و نوع محاسبه تعرفه ها

27 تیر 1395

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد مرکزی زائرامام رضا علیه السلام : در راستای منویات مقام معظم رهبری بنیاد مرکزی زائر امام رضا (ع) در جهت به حداقل رساندن قیمت تمام شده اسکان برای بهره برداری زائرین کم برخوردار پیگیری های خود را جهت تخفیف در هزینه های حق انشعاب آب وبرق و نحوه محاسبه تعرفه زائر سراهای ارزان قیمت با وزارت نیرو به سرانجام رساند .

جلسه ایی بدین منظور به دعوت بنیاد مرکزی زائر امام رضا (ع) در ماه مبارک رمضان در مشهد با وزیر محترم نیرو جناب مهندس چیت چیان ، شهردار مشهد ،تعدادی از اعضا هئیت امنا و هئیت مدیره بنیاد مرکزی امام رضا (ع) ، مدیران عامل شرکت برق خراسان رضوی ، مدیر عامل توزیع برق مشهد و مدیریت شرکت آب و فاضلاب مشهد (ابفا) تشکیل گردید .

سید حسین عابدی مدیر عامل بنیاد مرکزی زائر امام رضا (ع) : از اهتمام وزیر محترم نیرو از همکاری های لازم جهت تسهیل در امر زیارت تشکر و قدردانی نمود.

وی افزود: تمام تلاش بنیاد مرکزی امام رضا (ع) و مسولین محترم در به حداقل رساندن قیمت تمام شده اسکان برای بهره برداری زائرین کم برخوردار است که به دلیل عدم تمکن مالی اسکان  ، تشرف به زیارت بارگاه منور رضوی را نمی یابند و برخی از ایشان حتی در سنین بالا تاکنون امکان حضور در آستان امام رئوف را نیافته اند.

عابدی در ادامه گفت :لازمه تحقق کامل این مهم عزم و همراهی عمومی کلیه سازمان ها و دستگاههایی است که به نوعی در تعیین قیمت تمام شده و اسکان تاثیر گذار می باشند

لذا با عنایت به موافقت تخفیف انشعابات آب و برق و نوع محاسبه تعرفه ها مقرر شد از این پس زائر سرا های ارزان قیمت با ارسال در خواست مکتوب به بنیاد مرکزی زائر امام رضا (ع)از این امکان استفاده نمایند .

امید است با این گونه اقدامات در جهت به حداقل رساندن این خدمات برای زائر سراهای ارزان قیمت کمکی باشد به ارائه خدمات مناسب تر به جامعه هدف انشالله .

حضور مدیر عامل بنیاد مرکزی زائر امام رضا (ع) در برنامه زنده تلویزیونی

21 تیر 1395

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد مرکزی زائر امام رضا (ع) : سید حسین عابدی مدیر عامل بنیاد مرکزی زائر امام رضا (ع) صبح امروز در برنامه زنده  صبح خراسانی از شبکه خراسان رضوی به معرفی بنیاد های زائر امام رضا و پروژه های زائر سرا های ارزان قیمت پرداخت .

 

 

 

اغاز عملیات اجرایی حسینسه زائر پذیر شهرستان بروجن مصادف با نیمه شعبان

02 خرداد 1395

به گزارش روابط عمومی بنیاد مرکزی زائر امام رضا (ع) مراسم آغاز عملیات اجرایی حسینیه زائر پذیر شهرستان بروجن مصادف با  میلاد منجی عالم بشریت مهدی موعود (عج) با حضور حجت الاسلام سعادت فر امام جمعه محترم شهرستان بروجن ، شهردار محترم مشهد  ، شیران نماینده منتخب مشهد در مجلس شورای اسلامی مشهد، خانم ربیعی نماینده منتخب بروجن در مجلس شورای اسلامی، مجید پیراسته مشاور شهردار، محمدرضا حسین‌نژاد معاون شهرسازی و معماری، ساسان نورین‌مقدم شهردار منطقه یک شهرداری و اعضای هیئت امنای بنیاد مرکزی زائر امام رضا (ع) و جمعی از خیرین شهرستان بروجن حضور داشتند

بازدید مهندس رضا وهاب رجائی قائم مقام مدیرعامل شرکت برق مشهد به همراه جمعی از مدیران

27 ارديبهشت 1395

 به گزارش روابط عمومی بنیاد مرکزی زائر امام رضا علیه السلام : صبح امروز مهندس وهاب رجائی به همراه جمعی از مدیران از پروژه های زائر سرای ارزان قیمت در منطقه پنج بازدید کردند

سید حسین عابدی مدیر عامل بنیاد مرکزی امام رضا (ع) ضمن معرفی از نحوه فعالیت بنیاد مرکزی امام رضا(ع) و چگونگی روند احداث زائر سرا های ارزان قیمت به مشکلات تامین برق این زایر سراها اشاره کردند و خواستار حمایت مسولین این امر شد .

مهندس وهاب رجایی در همین راستا با ابراز خرسندی از شکل گیری این حرکت خداپسندانه عنوان داشت :حداکثر همکاری در کوتاهترین زمان ممکن جهت کمک و یاری رساندن به این امر صورت پذیرد

آغاز عملیات اجرایی زائر سراهای ارزان قیمت استانهای فارس و بوشهر

21 ارديبهشت 1395

آغاز عملیات اجرایی زائرسراهای ارزان قیمت

بازدید معاونت فنی و عمرانی شهرداری مشهد از روند اجرای زائرسراهای ارزان قیمت

31 فروردين 1395

بازدید معاونت فنی و عمرانی شهرداری مشهد از روند اجرای زائرسراهای ارزان قیمت

خدمت به زائران نباید به حرم مطهر رضوی محدود شود

28 فروردين 1395

تولیت آستان قدس رضوی در دیدار با شهردار و اعضای شورای شهر مشهد:

خدمت به زائران نباید به حرم مطهر رضوی محدود شود