حضرت امام رضا (علیه السلام) : زائر من در روز قیامت در درجه من و با من آمرزیده خواهد شد .

خشت های آسمانی ، زیارت جاودانی

طرح احداث زائرسراهای ارزان قیمت، به منظور اسکان زائران کم برخوردار، در نظر دارد با ایجاد ظرفیت 30 هزار تخت پیرامون حرم مطهر رضوی بستر لازم را جهت زیارتی آسان و بی دغدغه فراهم نماید.

جهت مشارکت در این طرح ملی معنوی می توانید با اهدای خشتی، نام خود را به عنوان یکی از واقفان باشگاه خشت های آسمانی ثبت نموده و الی الابد در زیارت یکی از زائران حضرت ثامن الحجج (ع) سهیم باشید.

امید است تا با مشارکت شما، در آینده ای نزدیک شاهد حضور زائران کم برخوردار و تشرف مشتاقان دلسوخته ای که تاکنون موفق به زیارت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) نشده اند، در بارگاه ملکوتی اش باشیم.

آخرین اخبار

بازگشت پیکر مطهر او را مایه خیر و برکت می دانم

18 مهر 1395

در آستانه غروب ششمین روز ماه محرم، فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد میزبان 5 میهمان آسمانی شد. ورود پیکر مطهر سردار شهید «حسن آزادی» جانشین فرمانده تیپ 21 امام رضا(ع) که پس از 33 سال دوری از وطن به مشهدالرضا(ع) بازگشته بود و میزبانی از پیکرهای مطهر 4 شهید مفقود الاثر دیگر، شهیدان «سید مرتضی طباطبایی»، «علی اکبر کرمانی»، «ابوالفضل روشنک»  و «شهید نجیب ا... معصومی» غروبی همراه با شادی و غم را برای خانواده و همرزمان این شهیدان رقم زد. شادمانی از بازگشت پیکرهای مطهر آن ها به سرزمین خویش که پایانی بر سال ها چشم انتظاری بود؛ و غم و اندوه بخاطر خالی بودن جای برخی از والدین این شهیدان که با وجود سال ها انتظار برای در آغوش گرفتن پیکر فرزند شهیدشان، حالا قاب عکسشان در کنار قاب عکس شهیدان قرار دارد. ،  مراسم استقبال از پیکر مطهر این شهیدان عصر دیروز با حضور خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران و جمعی از مسئولان استان، در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد برگزار شد..

محمد حسین روشنک ریس هیئت مدیره  و عضو هیئت امنا بنیاد مرکزی  زائرامام رضا علیه السلام  برادر شهید ابولفضل روشنک با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به خصوص برادر شهیدش بازگشت پیکر مطهر او را مایه خیر و برکت دانست .

 

 

 

حلول ماه محرم الحرام ، ماه پژمرده شدن گلستان فاطمه (سلام الله علیها ) تسليت باد .

12 مهر 1395

امام صادق ( علیه السلام) :

سرزمین کربلا و آب فرات اولین زمین و نخستین آبی بودند که خداوند متعال به آنها قداست و شرافت بخشید .

 

حسین علیه السلام همچون خورشیدی، قرنهاست که هر روز می درخشد و تازگی دارد ...

 

 و تو را می خوانم به حرمت اشکهای امامم در عزای فرزندان و یاران باوفایش و اینک در آستانه محرم و عزای او
چله نشین مصیبتش می شوم تا درس آزادگی و دینداری  او را تا  ابد نسل در نسل جاری نمایم .

آغاز عملیات اجرایی زائر سرای ارزان قیمت استان البرز

11 مهر 1395

 

عملیات اجرایی زائرسرای ارزان قیمت استان البرز روز گذشته در بولوار مفتح مشهد (تقاطع بزرگراه شهید بابانظر و بولوار مفتح) با حضور نماینده ولی فقیه در استان البرز، استاندار، نمایندگان کرج در مجلس شورای اسلامی، شهردار، رئیس شورای شهر و جمعی از خیرین این استان و برخی از مسولین مشهد آغاز شد

سیدحسین عابدی مدیرعامل بنیاد مرکزی زائر امام رضا(علیه السلام) ضمن معرفی طرح به روند فعالیت پروژه های زائر سرای ارزان قیمت پرداخت وی در ادامه گفت  : این زائرسرا در زمینی به مساحت 850 مترمربع و زیربنای 9 هزار و 323 متر مربع در 10 طبقه ساخته خواهد شد.  
وی با بیان اینکه ساخت این زائرسرا طبق برنامه ریزی ها، دو ساله به اتمام خواهد رسید، افزود: برای اسکان زائران کم برخوردار البرزی 700 تخت در این زائرسرا جانمایی خواهد شد.
حضرت آیت ا... محمد مهدی حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه محترم کرج  در این مراسم گفت: ساخت زائرسراهای ارزان قیمت در مشهد مقدس یکی از مهم ترین کارهایی است که می توان برای محرومان انجام داد و طراح این حرکت نیز مقام معظم رهبری هستند

ایشان افزوند: مسئولان استان البرز از امروز با ساخت این زائرسرا با همه توان برای رفاه زائران حضرت رضا(ع) از این استان می کوشند

محمود دادگورئیس شورای شهر کرج  اظهار داشت: در بحث احداث زائرسرا در مشهد با هیئت امنا بنیاد مرکزی زائرامام رضا (ع) و اعضای شورای شهر مشهد جلسه‌ای را تشکیل دادیم که منجر به همکاری شد. با توجه به تشکیل جلسه با هیئت امنا و تاکید امام‌جمعه محترم کرج، در مشهد یک زائرسرا مانند تمام استان‌ها احداث شود .

رئیس شورای شهر کرج با بیان اینکه شورا و شهرداری مشهد زمینی را برای زائرسرا به استان‌های مختلف اختصاص داده‌اند، ادامه داد: این زائرسراها برای کسانی است که توانایی‌دادن هزینه‌ های سنگین اقامت در این استان را ندارند وتمام مسائل مالی مربوط به ساخت  این پروژه به وسیله منابع استان تامین خواهد شد.

.

 

 

 

 

آغاز عملیات اجرایی زائر سرای ارزان قیمت استان ایلام

08 مهر 1395

 

 به گزارش روابط عمومی بنیاد مرکزی زائر امام رضا علیه السلام آغازعملیات اجرایی زائرسرای ارزان قیمت استان ایلام،  با حضور نمایندگان محترم  ولی فقیه در استان های خراسان رضوی و ایلام  ، استاندار ، معاونین  و مسولین استان ایلام ، شهردار مشهد ، معاونت زیارت استانداری خراسان رضوی  ، ریس اتاق بازرگانی ایران و جمعی از مسولین  استان صبح امروز در بولوار ولایت ، ولایت 10 ، گلریز 7 آغاز گردید  

حضرت آیت الله علم الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه محترم مشهد در این مراسم با اشاره به  تاکیدات رهبری در خصوص  ساخت زائرسرای ارزان قیمت در مشهد  که آغاز شده است و فراهم کردن امکانات اقامتی و رفاهی برای زائران کم بضاعت باعث گسترش فرهنگ زیارت می شود.

ریس هئیت امنا بنیاد مرکزی زائر امام رضا علیه السلام در ادامه افزوند: بسیاری از افرادی که به زیارت امام رضا(ع) می آیند، سفر مشهد را به عنوان سفر تفریحی انتخاب می کنند اما این افراد فقیر و محروم که به زیارت امام رضا(ع) می آیند، منحصرا ولایت مداری خود را به امام هشتم نشان می دهند و زائر حقیقی ثامن الحجج(ع) هستند، بنابراین توسعه امور زیارت این قشر، بهترین حرکت عملی در ترویج زیارت است.

حضرت حجت الاسلام والمسلمین لطفی نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام در این مراسم از فراهم شدن امکانات لازم برای حضور زائران کم بضاعت قدردانی کرد و تلاشهای آیت الله علم الهدی  را برای گسترش فرهنگ زیارت در جوار بارگاه منور رضوی را ستود.

ایشان  همچنین درادامه این مراسم برای ساخت زائرسراهای ارزان قیمت  با اشاره به اینکه : بیش از هر کس باید از مقام معظم رهبری و پس از آن  از آیت ا… علم الهدی، شهردار و شورای شهر مشهد تشکر کرد که پیگیری و جدیت در این امر را ثابت کرده اند.

وی با بیان اینکه در طول سال هزاران نفر از ایلام برای زیارت بارگاه منور رضوی به مشهد می آیند، اظهار کرد: سال گذشته نیز جمع زیادی از زائران خراسانی از راه ایلام به زیارت عتبات رفتند؛ بنابراین با توجه به حجم بالای زائران خراسانی  به عتبات، پیشنهاد می کنم یک زائرسرای بزرگ توسط آستان قدس در ایلام ساخته شود.

وی ادامه داد: نیکوکاران و دستگاه‌های اجرایی استان ایلام دست به دست هم داده‌اند تا این طرح عمرانی در مشهد به نتیجه برسد. نماینده ولی فقیه در استان ایلام گفت: قطعا تمام زواری که به مشهد مقدس سفر می‌کنند چون از قشرهای مخلص و متدین هستند دعاهای آنان مستجاب است و معمولا حضرت رضا (ع) هم عنایت ویژه ای به آنان دارد و نسبت به بانیان این امر خیر دعا خواهد شد.

محمدرضا مروارید استاندار ایلام هم گفت: همه امکانات لازم برای تسریع در ساخت زائرسرای بنیاد زائر امام رضا(ع) استان ایلام در مشهد فراهم شد و از همه ظرفیت‌های در اختیار استان ایلام برای سرعت دادن به ساخت زائرسرای ارزان قیمت استان ایلام در مشهد بهره خواهیم گرفت.

سید حسین عابدی مدیرعامل بنیاد مرکزی زائر امام رضا(علیه السلام ) نیز گفت: تاکنون 35 قطعه زمین برای ساخت زائرسراها پیش بینی شده است که ۲۷  قطعه زمین در اختیار زائرسراهای استانی و 8 زمین نیز در اختیار زائرسراهای پیشتاز قرار گرفته است.

وی با بیان این که زائرسرای ارزان قیمت استان ایلام در زمینی به مساحت ۷۰۰ متر مربع و در ۸ طبقه و زیربنای ۴ هزار و ۲۵۰ متر ساخته می شود، افزود: تا به حال ۳۲ هزار و ۴۰۰ متر مربع زمین رایگان در اختیار استان ها و زائرسراهای پیشتاز قرار گرفته و مجموع پروانه صادر شده برای این زائرسراها نیز ۲۲۰ هزار متر مربع است.

عابدی افزود: در مجموع با احتساب هزینه زمین و پروانه، مساعدت شهرداری مشهد در ساخت این زائرسراها رقمی در حدود ۱۷۵ میلیارد تومان بوده است.

سیدصولت مرتضوی شهردار مشهد نیز طی اظهاراتی کوتاه در جمع خبرنگاران گفت: شهرداری مشهد در راه ایجاد زائرسراهای ارزان قیمت از هیچ مساعدتی فروگذاری نخواهد کرد. وی گفت: تاکنون کار ساخت ۱۴ زائرسرای ارزان قیمت استانی آغاز شده است و شهرداری مشهد همچنان برای ساخت و توسعه زائرسراهای ارزان قیمت همکاری و همیاری های خود را ادامه میدهد

 

 

جلسه مشترک معاونت محترم عمرانی استانداری ایلام مهندس پولادی و مهندس قبادیان مشاور استاندار ایلام با مدیر عامل بنیاد مرکزی زائر امام رضا علیه السلام

24 شهریور 1395

به گزارش روابط عمومی بنیاد مرکزی زائر امام رضا علیه السلام : صبح دیروز جلسه مشترک معاونت عمرانی استانداری ایلام و مشاور استاندار ایلام با مدیر عامل بنیاد مرکزی زائر امام رضا علیه السلام در خصوص پروژه زائر سرای استان ایلام برگزار که به بررسی و اولویت بندی مصوبات پرداخته شد .

 

 

حضور حضرت آیت الله ملک حسینی نماینده ولی فقیه استان کهگلویه و بویر احمد در بنیاد مرکزی زائر امام رضا علیه السلام

10 شهریور 1395

به گزارش روابط عمومی بنیاد مرکزی زائر امام رضا علیه السلام  سه شنبه مورخ  95/6/9جلسه ایی با حضور حضرت آیت الله ملک حسینی نماینده محترم  ولایت فقیه و امام جمعه یاسوج ،  محمدی معاون عمرانی استانداری کهگلویه و بویر احمد ، افشار مدیر عامل بنیاد زائر امام رضا علیه السلام  استان کهگلویه وبویر احمد با مدیر عامل بنیاد مرکزی زائر امام رضا علیه السلام در دفتر بنیاد مرکزی برگزار گردیدکه نقشه های اولیه پروژه  و یا تغییرات احتمالی  مورد ارزیابی قرار گرفت . در پایان جلسه به اتفاق از برخی پروژه های زائر سرای ارزان قیمت بازدید بعمل آمد.

 

 

 

جلسه هئیت مدیره بنیاد مرکزی زائر امام رضا علیه السلام با حضرت آیت الله علم الهدی نماینده محترم ولی فقیه و رئیس هیئت امنا و سید صولت مرتضوی عضو هئیت امنا بنیاد مرکزی زائر امام رضا علیه السلام

08 شهریور 1395

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد مرکزی زائر امام رضا علیه السلام صبح دیروز جلسه ایی با حضور آقایان حجت السلام والمسلمین خادمی ، روشنک ، ضمیری ، احدیان ، عابدی ، حسینعلی زاده  با حضرت آیت الله علم الهدی و  سید صولت مرتضوی شهردار مشهد در دفتر امام جمعه محترم مشهد منعقد گردید .

 

آغاز عملیات اجرایی زائر سرای ارزان قیمت طوبی توسط خیر اصفهانی

30 مرداد 1395

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد مرکزی زائر امام رضا علیه السلام صبح امروز عملیات اجرای زائرسرای ارزان قیمت طوبی با زیر بنای 4800 متر مربع و مساحت 760 متر مربع در 9 طبقه واقع در بلوار وحدت – وحدت 21 خیابان شهید طحانی آغاز گردید.

سید حسین عابدی مدیر عامل بنیاد مرکزی زائرامام رضا علیه السلام گفت : ساخت زائرسراهای ارزان قیمت گامی مهم در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری می باشد و در همین راستای بنیادهای  زائر امام رضا علیه السلام در اسفند 92 در مراکز استانها تشکیل گردید  و متعاقبا در شهریور 93 به قید قرعه زمین در اختیار استانها قرار گرفت .

 

بازدید دکتر شیران نماینده مشهد از پروژه های زائر سرای ارزان قیمت

11 مرداد 1395

 

 

 به گزارش روابط عمومی بنیاد مرکزی زائر امام رضا علیه السلام :   صبح امروز دکتر شیران نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی به اتفاق هیئت همراه ، جناب آقای سید ابراهیم علیزاده شهردارمنطقه 8 مشهد ، جناب آقای مهندس احمدیان مدیریت مهندسی و نظارت منطقه 8 و مدیر عامل بنیاد مرکزی زائر امام رضا علیه السلام به بازدید از آخرین وضعیت اجرایی پروژه های زائرسراهای ارزان قیمت استانهای : اصفهان ، یزد ، حسینیه و زائرسرای استان قم ، مرکز فرهنگی نهاد رهبری ، سازمان بهزیستی کشور ، کمیته امداد امام خمینی ، بنیاد فرهنگی اجتماعی مهر ، شهرستان کاشان ، استان کرمانشاه ، استان لرستان ، استان خوزستان ، استان قزوین واقع در مناطق 8 و ثامن مشهد پرداخت  و  زائر سراهای استانهای دیگر به زمان دیگری موکول شد.